milablond

Nevite nekdo o nejake praci v administrative v Praze?

Jiz neklik tydnu chodim na pohovory a porad nic. Vzdycky mi napisou, ze bohuzel uprednostnili nekoho jineho. Nejsem hloupa, mam i vejsku, ale jaksi nemam kontakty a dostat se nekam pres pohovor mi prijde nemozne… Staci mi nejaky tip nebo rada :) Dik!

Odpovědi
gecco

Mohu být upřímný??
___
Nemáš „vejšku“ a JSI hloupá…
V Praze najde práci kdokoli, kdo neobelhává personalistu/ku… A nelže sám sobě…
Varianta „B“ – máš přehnané představy…
___
Administrativa

  • umíš psát na klávesnici (stroji)?? – kolik máš čistých úhozů?
  • umíš něco zorganizovat?? (nákup v outletu pro milenku ženatého šéfa)?
  • nebo co vlastně umíš???

uccello

Kdybys byla grafička a měla talent, tak bys mohla k nám. Otázka je, co umíš? Vysoká škola dnes nic neznamená. Dnes jde na vysokou kdejaký vůl. Když vidím ty davy lidí, co se valí z pražské VŠE, tak si říkám, kde ti chudáci seženou práci? Někdy si říkám, měl jsem se raději vyučit tesařem nebo instalatérem a měl bych vystaráno.

anonym

Ale vždyť Vaše generace tento systém chválí. Kritizuje, jak jsme se měli za komunistů špatně, tak proč tedy sháníš práci?
Za komunistů bys dostala umístěnku (ano, nebylo to v místě bydliště, ale MĚLA JSI PRÁCI ve svém oboru).
A představ si, že v socialismu bys dostala i byt (ale musela bys to v práci podepsat na 10 let).
A jak říkají Tvoji vrstevníci, MÁŠ PŘECE SVOBODU, tak si nestěžuj, že hledáš práci.

gecco

Lahny – ta blbka neshání práci… On ani neví, co to je…
😉
Ale máš pravdu – za socialismu by i tato baba dostala i byt…
Hmmm – a kdo by to (asi tak) zaplatil???
:DDD

anonym

Zaplatila (myslím tím tuto adeptku na práci) by ho svou prací pro firmu (fabriku), protože každá fabrika si dokázala spočítat, že když dá pracovníkovi byt, tak 10 let má ZAJIŠTĚNÉHO SPECIALISTU na to či ono a nemusí hledat jiného, zaučovat ho atd.
Pokud to nevíš, tak zaučování také něco stojí, nehledě k tomu, že zaučující udělá i pár zmetků (čili zničený materiál, který se musí odepsat a BEZ náhrady, protože zaučující člověk JEŠTĚ NEMŮŽE PLATIT ZMETKY.
Ale jak vidím, tohleto ty asi nechápeš i když se snažíš být kapitalistou.Oni komunisti uměli v některých případech počítat lépe než dnešní kapitalisti.

gecco

Ano – máš pravdu – nechápu…
Nechápu, proč by někdo měl doplácet na přijetí (do práce) naprosto neschopného člověka…
___
BTW – nejsem „kapitalista“ – nikoho nezaměstnávám, prostě a jednoduše se mi nechce se zaměstnanci ´patlat´…
Po několika zkušenostech jsem se rozhodl, že si budu vydělávat ´jen´ sám na sebe…
😉