verca97

Nevíte někdo o chování feny při porodu? ( etogram )

moc tomu pojmu nerozumím :(

Nejlepší odpověď
rynek878

Etogram psa – představuje souhrn funkčních okruhů vrozeného chování psa. Etogram psa je souhrnný popis tzv. inventáře vrozeného chování.

Etogram je souhrnný popis vrozeného chování (instinktů) s přihlédnutím k dědičným predispozicím (zděděným) a vlivům prostředí. Mezi nejdůležitější okruhy patří: lovecké chování, obranné chování, sexuální chování a sociální chování.
více viz link:

Zdroj: http://www.02­.working-dogs.eu/index­.php/titulni-strana/47-etologie-lanky/97-etogram-psa.html