Seraf

Nevíte někdo nějaká zajímavá fakta o kofeinu které bych mohl zmínit v referátu ?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

A co takhle zkusit třeba wikipedii http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­fein
nebo Google, tam je informací a fakt požehnaně.

Další odpovědi
karbilka

Já mohu za sebe přidat zajímavost. Odmalička po jedné nemoci trpím na migrény a jsou hodně časté a opravdu se s tím občas těžko žije. Zkusila jsem všechny možné doktory až jsem se dostala k jedné paní, která se konečně do mě jen nesnaží nacpat prášky, ale chce mi pomoct jinou cestou. Kafe ani černý čaj jsem nikdy nepila nijak moc – vždy to bylo spíš „mléko s trochou kafe“ než opravdová černá káva, ale postupně v práci jsem kafe pila víc a víc a migrény se zhoršovaly. Kafe jsem pila, aby mě bolest přešla. Tahle doktorka mi doporučila pít kávu či čaj pouze v případě bolesti, ale jinak mám raději pít kafe bez kofeinu a čaj bez teinu. Jde o to, že tělo si na kofein zvykne a když si potom dám jakkoliv silnou kávu, tak nepomůže. Vysazením kofeinu z mé životosprávy se mi migrény o celkem velký kus zlepšily – samozřejmě se s tím pojí i změna životosprávy – ale pomohlo to. Nevím jestli se to uplně hodí do referátu, ale možná o tom existují nějaké studie – spojitost kofeinu a teinu s migrénami. A když se ti to hodit nebude, tak ses aspoň něco dozvěděl.