andrase dela

Nevíte někdo něco o Aure de Montalais?(např.kdy se narodila, …atd..)

Odpovědi
Emefej

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzete-nekdo-napsat-neco-o-aure-de-montalaos-z-tri-musketyru-prosim

arygnoc

de Montalais je skutočný šľachtický rod vo francúzsku (podľa panstva v Anjou).

Aura de Montalais je ale iba románová postava, nikdy nežila, vznikla podľa predlohy Nicole-Anne-Constance de Montalais v románe Traja mušketieri.

Nicole-Anne-Constance de Montalais, pani na Chambellay, francúzska šľachtičná, dvorná dáma na dvore francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV., bola veľká intrikánka a nakoniec bola od dvora vyhnaná.

deň narodenia ani úmrtia nie je známy.