zbysek

nevíte někdo kolika let života se dožívá kočka?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Většinou tak 10 let, ale jako u lidí je to individuální. Náš kocour se dožil krásných 17 let.

Další odpovědi
BEAES

Náš kocour už má 15 let a je stále fit, tak snad ještě pár let vydrží.

dědapetr

Délka života kočky je předurčena i plemenem. V některých pramenech se uvádí, že sklony k dlouhověkosti mají zejména birmy a siamské kočky, ale existují i další plemena, která se běžně oné hranice patnácti let dožívají.

Nejdelšího věku se dožívají kastráti, a naopak nejkratší život mají nekastrovaní kocouři. Také zvířata pocházející z příbuzenské plemenitby se nedožívají příliš dlouhého věku.