Nevite někdo jak poznam u leku zda se jedna o genericky připravek nebo original?A zda generica jsou dostačujici lečbou.

Nevim když mi v lekarně nabizi generica,zda jeji nabidku přijmout…jsou cenově vyhodnějši ale na druhou stranu zdravi mame jen jedno.Děkuji za nazor odpověd. Jiři

Odpovědi
Andreas

Generický lék spočívá v tom, že je to ten samý lék, akorát od jiné firmy.

Když někdo vynalezne nějaký lék, tak na něj má licenci a nikdo ho nesmí vyrábět. Ve chvíli kdy licence vyprší, začínají tento stejný lék ihned vyrábět i jiní výrobci.