Nevite nekdo jak postupuje banka kdyz si zadam o pujcku kam vola nebo co si zjistujou a kde?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Kouknou se do registrů zda nedlužíte. Se kterými registry (např. SOLUS) banky spolupracují Vám asi neřeknou protože je to obchodní tajemství.

Mělo by to být uvedeno ve smlouvě v bodě o zpracování osobních údajů.

Další odpovědi
BEAES

Také jich zajímá Váš příjem, v jakém jste zaměstnání, jestli máte smlouvu na dobu určitou, či neurčitou, jaké máte nemovitosti a jiné, prakticky je bude zajímat vše!

standa

…ještě bych doplnil jednu důležitou věc.

Pokud byste čistě náhodou chtěl(a) nějakým způsobem ´vylepšit´ váš příjem a bance byste předložil(a) doklad o příjmu, který nebude pravdivý, tak se vystavujete riziku obvinění pro trestný čin „úvěrového podvodu“ dle § 211.

Tak pozor i na toto.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h5­.aspx