marťa382

Nevíte někdo, co znamená [ju:zə frendly]? (Viz video)

Narazila jsem na toto spojení a nevím, co to znamená. (Nevím, jestli jsem to foneticky správně přepsala, ale tak jsem to slyšela)Poradíte?
Je to v čase 5:30:
http://www.you­tube.com/watch?v=NEjR-zPYgyA

Nejlepší odpověď
quentos

user-friendly je často užívané spojení spojení, které se překládá jako „snadno ovladatelný“ – doslova to znamená „přátelský k uživateli“, myslí se tím i k méně technicky zdatnému.
Doplňuji:
*slovní spojení namísto 2× spojení

Další odpovědi
Bičiště

„frendly“ – patvar z angličtiny zakotvující v češtině, znamená přátelský, přátelsky, přátelské, např. frendly zápas, frendly posezení. Snímek na youtube jsem nedokoukal.

anonym

ad quentos – zcela správně, jen ještě doplním ustálený tvar z tohoto vycházející, jenž se užívá ve standardních manuálech a sice „uživatelsky přívětivé rozhraní“, na něj navazuje ještě „snadné intuitivní ovládání“ a další již ustálené idiomy z IT hantýrky.

quentos

zajímavé, rád jsem se přiučil. Ono je to dobré vědět – jakkoli blbě to ti ajťáci přeloží, nevýhodou je to, že se to ustálí a používá; člověk je pak nucen to taky tak překládat, protože se to stane v podstatě „termínem“ ;{)>