dougie

Nevíte nějaký klady a zápory cestování?

Myslím třeba dovolenou u moře nebo tak :)

Nejlepší odpověď
led

Zápory:
Samotné cestovanie – no skrčene sedíte v nejakej pohybujúcej sa škatuli, potíte sa (mrznete), bolí vás celé telo a čakáte na koniec cesty…
Pobyt – tlačíte sa na preplnej pláží, hluk okolo, slnko páli, v ústach suchoty, okradnú vás…
A celá ta sranda vás stojí niekoľko výplat.
Klady:
poznávate nové kraje, obdivujete prírodu, spoznávate nových ľudí, oddychujete, nechávate sa unášať vlnami, nemyslíte na prácu, nestaráte sa o nič, slovom je vám dobre, užívate si…

Další odpovědi
hanulka11

pro mě má dovolená u moře samý klady …a to vždycky

quentos

klady – nesedíte na prdeli doma, poznáte nová místa, odpočinete si od každodenního stereotypu…

zápory – povětšinou cena, nebezpečí okradení či ztracení se v neznámých končinách apod.

… při troše fantazie na to každej přijde sám, jen trochu namáhat hlavičku

Berušinka

Kdyby lidé necestovali, tak by se nepřenášeli nemoci (např. z Asie do Evropy …), osobně jsem nikdy v zahraničí nebyla a ani se tam nechystám. Vždyť tady u nás se dá taky zažít jedinečná dovolená =).

venkovan

Zápor – vykradený byt po dobu dovolené.
Klad: sežraná tchýně mořským krabem.

hanny 2

Klady – moře mě „nabije“ energií nejméně na půl roku.Doslova se "odstřihnu"od starostí a povinností doma a užívám si tu nádheru.Kdyby bylo moře u nás,asi bych nikam nejezdila. Zápory – nesnáším dlouhou cestu/např.do Chorvatska autobusem/,raději cestuji letadlem /i když je to dražší/,riziko že se stane něco nepříjemného s čím nepočítáte/ne­moc,úraz,někdo vás okrade apod./