NL2

Neznáte nějakou dobrou stránku, kde se dají dočíst zajímavé informace o Havaji??

Nejlepší odpověď
annas

Naskočí vám informace o tom, co je na Havaji zajímavé.
https://www.go­ogle.cz/search?q=ha­vaj&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&e­i=unTBWIHPE8ji8Af­qt4C4DQ#q=havaj+zaj%C3%AD­mavosti&*

Např.

Národní park, Sopka, Kultura, Pěší turistika, Přístav a muzeum, atd.

TOP 10 zajímavostí

  1. Havajské ostrovy se roku 1959 staly padesátým státem USA. Platí se zde americkým dolarem.
  2. Hlavní a největší město Havajských ostrovů Honolulu se nachází na ostrově Oahu a má populaci kolem 1.2 milionů.

Srovnání nejlevnějších zájezdů na Havaj – 42.000 Kč →

3. Hlavní ostrov Hawaii je jediný stát USA, který stále roste (díky sopečné aktivitě) a současně se jedná o nejrychleji se zvětšující ostrov na světě.

4. Havajské ostrovy mají svůj vlastní čas (HST – Hawaiian Standard Time). HST je 3 hodiny za časem západního pobřeží (-10 hod GMT).

5. Havajské ostrovy jsou jediným státem USA který pěstuje kávové boby.

6. Vyváží více než 1/3 světového ananasů.

7. Palác Iolani je jediný královský palác ve Spojených státech.

8. Stát Hawaii má čtyři okresy: Honolulu, Kauai, Maui a Hawaii

9. Havajský ostrov Niihau je nejmenší (180 km²) obydlený ostrov vlastněný rodinou Robinsonových. Žije zde pouze 200 obyvatel, téměř jen původní obyvatelé (Havajci).

10. Kahoolawe je další z Havajských ostrovů, který sloužil k vojenských manévrům. Roku 1994 byl navrácen do správy civilním složkám Havajských ostrovů.
víc v odkazech

Další odpovědi
yuko

Mahalo.cz

Zdroj: www.hawaii.com