nyja

Nevíte nějaké zajímavosti k Olomouckému kraji?

za zajímavost beru třeba toto:
• Letos byl první čáp zaznamenán v Čr právě v Olomouckém kraji a to v obci Dlouhá Loučka.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu.

Ještě doplním – obec Náměšť na Hané – zámek, starý hrad, festival Zahrada.
Čechy pod Kosířem – navštěvovali jej Mánesové
Mírov – známá věznice.
Zámek Úsov – lovecké památky
Jeskyně – Javoříčko, Mladeč.
Obec Javoříčko – 5. května 1945 Němci vypálili obec a zastřelili mmoho obyvatel. Litovelské Pomoraví – chráněná oblast
Litovel – nejvyšší radnice na Moravě, Hanácké Benátky – protéká 6 ramen Moravy atd.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­lomouck%C3%BD_kra­j#Hospod.C3.A1­.C5.99stv.C3.AD

Další odpovědi
BEAES

A tohle bereš?
Palmový skleník ve Smetanových sadech v Olomouci je jeden z největších svého druhu v České republice. Nachází se v prostorách olomouckého výstaviště Flora Olomouc, které je známé především pořádáním květinových výstav. Návštěvníci zde mohou spatřit kromě jiných rostlin na 70 druhů palem z různých koutů celého světa. A co návštěvníci – pěstitelé – ocení nejvíce jsou odborné rady, kterými pracovníci skleníku nešetří. Mnohdy zde totiž najdeme druhy rostlin, které v menším vydání pěstujeme doma v květináči. Děti pak ocení doprovodnou výstavku zvířat – od ptáčků přes želvičky až po malého krokodýla. Hned vedle palmového skleníku jsou i další sbírkové skleníky, například kaktusový, takže o program je postaráno na celé odpoledne.

elektrikář

Také Olomoucké tvarůžky, i když se vyrábějí v Lošticich. Jsou tam bezvadné restaurce, Poručil jsem si k vepřovému 8 knedlíků vrchní mi varoval že to nesním. Odpověděl jako montér jsem prošel mnoho restaurací. Tak je sním i u vás. To jsem si dal. Na talíři z vepřovým jsem mněl dva. Zbylých 6 bylo na velkém oválném klubovém talíři. Byl plný, kolečka větší jak podšálky 3 cm vyskoké.Bylo poledne byly čerstvě uvařené Vepřové bylo dobré zelí jedna báseň sádla přimněřeně. Snědl jsem jich šest. Víc se do mně prostě nevešlo. Omluvil se a zbylé vrátil. Přišel kuchař z pergamenovým lejstrem z potvrzením, že jsem žrout,Dal si pivo, Odychoval jsem a čekal až se mi knedle slehnou. Normální porce byla jeden, až jeden a půl.Bylo to před lety škoda že jsem zapomněl jak se restaurace jmenovala.

Fidel

Krajské město Olomouc je druhá největší památková rezervace hned po praze. V newyorském průvodci po ČR se o Olomouci píše, že Olomouc je malá Praha. V Olomouci rezignoval na trůn císař Ferdinand V. Dobrotivý a byl korunován František Josef I. V Ol. byl rovněž zavražděn poslední Přemyslovec Václav III. v roce 1306. Olomoucký kraj má kolem čtvrt milionu obyvatel. Je to jeden z nejdelších krajů v ČR.

Další informace o „olomouci“ naleznete zde: http://mesto-olomouc.webnode.cz/.

turistika.cz

Najděte si zajímavosti na stránce níže, sekce místa, případně použijte pro lepší hledání míst mapu, odkaz je na stránce.

Zdroj: www.turistika­.cz/stredni-morava-hana