Avatar uživatele
nyja

Nevíte nějaké zajímavosti k Olomouckému kraji?

za zajímavost beru třeba toto:
• Letos byl první čáp zaznamenán v Čr právě v Olomouckém kraji a to v obci Dlouhá Loučka.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, Kerberus před 4756 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podívejte se do odkazu.

Ještě doplním – obec Náměšť na Hané – zámek, starý hrad, festival Zahrada.
Čechy pod Kosířem – navštěvovali jej Mánesové
Mírov – známá věznice.
Zámek Úsov – lovecké památky
Jeskyně – Javoříčko, Mladeč.
Obec Javoříčko – 5. května 1945 Němci vypálili obec a zastřelili mmoho obyvatel. Litovelské Pomoraví – chráněná oblast
Litovel – nejvyšší radnice na Moravě, Hanácké Benátky – protéká 6 ramen Moravy atd.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­lomouck%C3%BD_kra­j#Hospod.C3.A1­.C5.99stv.C3.AD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

A tohle bereš?
Palmový skleník ve Smetanových sadech v Olomouci je jeden z největších svého druhu v České republice. Nachází se v prostorách olomouckého výstaviště Flora Olomouc, které je známé především pořádáním květinových výstav. Návštěvníci zde mohou spatřit kromě jiných rostlin na 70 druhů palem z různých koutů celého světa. A co návštěvníci – pěstitelé – ocení nejvíce jsou odborné rady, kterými pracovníci skleníku nešetří. Mnohdy zde totiž najdeme druhy rostlin, které v menším vydání pěstujeme doma v květináči. Děti pak ocení doprovodnou výstavku zvířat – od ptáčků přes želvičky až po malého krokodýla. Hned vedle palmového skleníku jsou i další sbírkové skleníky, například kaktusový, takže o program je postaráno na celé odpoledne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Také Olomoucké tvarůžky, i když se vyrábějí v Lošticich. Jsou tam bezvadné restaurce, Poručil jsem si k vepřovému 8 knedlíků vrchní mi varoval že to nesním. Odpověděl jako montér jsem prošel mnoho restaurací. Tak je sním i u vás. To jsem si dal. Na talíři z vepřovým jsem mněl dva. Zbylých 6 bylo na velkém oválném klubovém talíři. Byl plný, kolečka větší jak podšálky 3 cm vyskoké.Bylo poledne byly čerstvě uvařené Vepřové bylo dobré zelí jedna báseň sádla přimněřeně. Snědl jsem jich šest. Víc se do mně prostě nevešlo. Omluvil se a zbylé vrátil. Přišel kuchař z pergamenovým lejstrem z potvrzením, že jsem žrout,Dal si pivo, Odychoval jsem a čekal až se mi knedle slehnou. Normální porce byla jeden, až jeden a půl.Bylo to před lety škoda že jsem zapomněl jak se restaurace jmenovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Krajské město Olomouc je druhá největší památková rezervace hned po praze. V newyorském průvodci po ČR se o Olomouci píše, že Olomouc je malá Praha. V Olomouci rezignoval na trůn císař Ferdinand V. Dobrotivý a byl korunován František Josef I. V Ol. byl rovněž zavražděn poslední Přemyslovec Václav III. v roce 1306. Olomoucký kraj má kolem čtvrt milionu obyvatel. Je to jeden z nejdelších krajů v ČR.

Další informace o „olomouci“ naleznete zde: http://mesto-olomouc.webnode.cz/.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turistika.cz

Najděte si zajímavosti na stránce níže, sekce místa, případně použijte pro lepší hledání míst mapu, odkaz je na stránce.

Zdroj: www.turistika­.cz/stredni-morava-hana

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek