annas

Nevíte něco víc o smlouvě o vtělení?

Četla jsem body, které jsou v ní obsaženy, ale nemohu najít její význam, s kým se „uzavírá“, kdo ji vymyslel apod.

Věříte, že platí paragraf, který jsem vybrala? V dobrém či špatném slova smyslu?

§ 5 – Můžete dělat, cokoliv chcete. Všechno, co uděláte druhým, se k Vám vrátí zpátky.

Nejlepší odpověď
Drap

K §5 : Věřím, a zřejmě v to věří a věřilo dost lidí. Napovídá i české přísloví : ,,Jak se do lesa volá , tak se z lesa ozývá" některé indiánské prérijní kmeny zase používali ,, Čím víc dáváš, tím více můžeš dostat " a podobných příměrů by se našla spousta.

Další odpovědi
dědapetr

Podle mě je to smlouva s Bohem.

Všichni jsme přece své smlouvy před svým vtělením učinili – už jen tím, že jsme souhlasili se do této reality vstupovali.

Ten paragraf se dá vysvětlit,nedělej druhým co nemáš sám rád.

iceT

Moc moc zajímavé,tedy všechny body smlouvy.Tím kdyby se řídili všichni,snad by bylo na světě o něco líp.

§1.každý člověk je jedinečný
§2.ne každý je obdařený rozumem,někdo víc,někdo míň,ale v obou případech bychom se měli naučit rozum používat.Jsou lidé,co se do všeho ženou po hlavě,bez ohledů na následky.
§3.člověk se srdcem na pravém místě se rozdá,i když má sám uplné h…a nechce nic zpátky na oplátku.Ovšem taky by měl uvažovat rozumně.
§4.každý by měl mít vlastní život,a měl by ho žít jak uzná za vhodné,ale ne kopírovat druhé,protože co má druhý,nemusí být k užitku mě.
§5.čiň čertu dobře a peklem se ti odmění.Obávám se,že čert to ani jinak neumí,ale budu-li nepříjemná na ostatní,tak ostatní budou nepříjemní na mě.Zejména budu-li jednou potřebovat pomoc.
§6.mnozí lidé věří,že mají na tomto světě nějaké poslání,a pokud ho nesplní,tak se budou na svět vracet v jiné podobě,ale s podobným udělem.Budou opakovat stejné chyby jako v minulém životě,což mi připomíná příběh jedné paní,která v manželství s tyranem dost trpěla,než navštívila hypnotizéra,a ten jí po pár terapiích sdělil,že stejný osud zažila již několikrát.Ona dáma se nakonec osmělila od manžela odejít,a na svém posledním sezení viděla samu sebe,jak se připojuje k oslavnému průvodu.
§7.pro všechny by měla platit stejná pravidla
§8.od jiných se můžu naučit to nejlepší,ale taky to nejhorší.
§9…
§10.dost lidí asi zažilo klinickou smrt,a popisují svůj zážitek jako světlo na konci tunelu,a mohli se rozhodnout jestli se nechají vést oním světlem nebo se vrátí.
§11.jen já se rozhodnu co je pro mě dobré a užitečné,jen já jsem svého štěstí strůjcem.

dost mi to pripomíná tibetské mnichy nebo východní filozofii.Nebo výňatky z každé kultury a víry.