ABCDEFGHRT

Nevíte něco o křemíku?

Dobrý den, aˇhledám, kde hledám nemůžu najít odpověď na tyto dvě otázky ohledně křemíku: 1) Lze křemík přepravovat potrubím? 2) Jde křemík krájet nožem? Nevíte někdo prosím? Předem děkuji.

Odpovědi
Klaproth

Křemík je tvrdý a velmi křehký, nožem ho spíš rozdrtíš, krájet určitě nepůjde.

Zdroj: http://www.prvky­.com/14.html

Adam2

Pokud na něj působí jakákoliv síla, nebo bude mít energii, tak může. Křemík lze krájet nožem, ale zmenší tím svůj objem, když ho rozkrojíš na dvě části.