annas

Nevíte,které lázně v Čechách jsou spojeny s Kelty a patří opravdu k nejstarším ve střední Evropě?

Informace na netu se různí.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
vagra

Podle níže uvedených dat, by to mohly být Teplice.
Natrvalo se tady lidé uhnízdili před 7000 lety. Toto tvrzení podporují archeologické doklady o odhalených osadách.
Ve 4. století před n. l. se na tomto zdravém místě velice zalíbilo Keltům.
Právě díky nim, jsou Teplice považovány, za nejstarší lázně ve střední Evropě.
Oni totiž Keltové nebyli žádní hlupáci a už tehdy léčivé účinky místních pramenů znali. Byly tu totiž objeveny keltské mince s vyobrazením kance a koně.
Teplice jsou tedy jako lázně využívány patrně už před narozením Krista.

Zdroj: zkráceno z-http://zena-in.cz/clanek/jsou-teplice-teple-na-kazdy-pad-jsou-stare/kategori­e/podpora@zena-in.cz