annas

Nevíte, která zvířata mají své pomníky?

Zaujal mě článek o tom, že v posledních letech příbývá soch, které vzdávají hold různým zvířatům – kromě koňů. Např. pomník Zvířata ve válce – Velká Británie.

Nevíte o jiných zvířecích pomnících?

Nejlepší odpověď
ten který je

Také u nás máme pomník připomínající utrpení koní ve válce.
http://www.li­dovky.cz/pripo­minaji-jak-umiraji-kone-di3-/ln_noviny.as­p?c=A100816_000015_ln_no­viny_sko&klic=­238416&mes=100816_0

Další odpovědi
vagra

Například v Krakově mají pomník psí věrnosti.
Jeho vzorem se stal pes, který několik měsíců čekal na jedné křižovatce na mrtvého pána.
Ve Waršavě,mají dokonce pomník šťasného psa.
Bronzový pes sedí na jednom z kopečků u hlavní cesty v parku s názvem Mokotowská pole.
Jeho záměrem bylo připomenout lidem, že pes má právo být tak šťastný, jako čtyřnožec, který byl pro sochu modelem. Byl jím zlatý retrívr jménem Lokat.
Retrívři jsou mírní, snadno se učí a jsou šťastní, pokud dostanou možnost svou energii využít pro svého pána.

Zdroj: Upraveno-http://zpravy­.rozhlas.cz/zpra­vy/zahranici/_pda/1367­80

hanka R+

nwm :)