annas

Nevíte, která byla nejstarší sexuální pomůcka? Z které doby pocházela?

Dnes jsem u pokladny v marketu vyslechla rozhovor dvou studentek – zřejmě reakce na doporučení gynekologa…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já bych řekl, že tou úplně nejstarší pomůckou byla ruka.
Ta následně musela uchopit nějaký předmět, když si dotyčná myslela, že ta ruka je málo.
A poslouchat cizí rozhovor se nemá :D:D

Zdroj: moje hlava

Další odpovědi
BEAES

Nejstarší sexuální pomůcka: kamenný penis

Němečtí archeologové našli v jeskyni „robertka“ z doby kamenné. Němečtí archeologové jsou přesvědčeni, že našli nejstarší sexuální pomůcku na světě. Když složili dohromady desítku úlomků, zjistili, že se před nimi nachází kamenný penis z doby před 30 000 lety.

Mluvčí tübingenské univerzity, kde pravěký nástroj studují, dodal, že když ho naši předci zrovna neužívali při milostných hrátkách, sloužil jako křesadlo.

Dvaceticentimetrový ohlazený předmět nese známky nárazů o křemen. Vědci se ale shodují na tom, že jeho velikost, tvar a pečlivé ohlazení nedává prostor pochybnostem o jiném účelu.

Má i kroužky pro větší vzrušivost
Je nejméně 28 000 let starý a jak uvádí Orange News, byl nalezen v jeskyni poblíž města Ulm. Je vyroben z měkkého siltovce a jeho vlastníci ho zřejmě zahodili poté, co se rozlomil. O jeho sexuální funkci svědčí i jasně viditelné vyryté kroužky kolem jednoho konce.

Části prehistorického kamenného penisu se našly v jeskynním komplexu, který obývali pravěcí lidé, nikoliv tedy neandrtálci.

Zdroj: http://magazin­.libimseti.cz/li­festyle/5870-nejstarsi-sexualni-pomucka-kamenny-penis

iceT

Lubrikanty v sáčcíchKondom nebo též prezervativ (slangově šprcka i šprcguma) je ochranný prostředek, který zakrývá mužův penis během sexuálního styku. Jeho účelem je zabránit početí a přenosu sexuálně přenosných nemocí. Kondomy se též nazývají profylaktika, ochranné prostředky nebo hovorově i guma. V současné době se převážně vyrábí z latexu.

Původ slova kondom (anglicky „condom“) je obvykle uváděn do souvislosti s doktorem jménem Condom nebo Quondam, který byl osobní lékař anglického krále Karla II.. Vyráběl prý kondomy pro krále. Předpokládá se, že král měl aspoň 14 nelegitimních dětí, takže nejspíš tyto kondomy nebyly příliš efektivní nebo je král nepoužíval systematicky.

Jeden z prvních kondomů. Tyto byly vyráběny ze zvířecích vnitřností.První snahy vyrobit kondom zahrnovaly použití tkaných látek, ale výrobky nebyly příliš efektivní. První efektivní kondomy byly vyrobeny z ovčího střeva nebo jiné zvířecí blány a jsou stále dostupné pro svou lepší schopnost přenášet tělesné teplo a hmatové vjemy v porovnání se syntetickými kondomy, ale nejsou natolik efektivní v prevenci těhotenství a infekce. Hromadná produkce kondomů začala v polovině 19. století krátce po objevení gumového vulkanizačního procesu. Do 30. let 20. století se kondomy vyráběly z gumy a byly stále dost nepohodlné a drahé (i když víckrát použitelné) a proto dostupné jen pro malou část populace. Když se latexové kondomy staly dostupné koncem 30. let 20. století, byl to velký krok dopředu v efektivitě a cenové dostupnosti. Před polovinou 20. století mnoho zemí zakázalo prodej kondomů a mnoho následně povolilo jejich prodej „jen na prevenci infekce“. Lokální dostupnost kondomů byla často potenciálním zákazníkům oznámena nepřímo, např. inzercí “gumových tamponů“.

Latexové kondomy jsou baleny v rolovací formě, jsou určeny k nasunutí na konec penisu a pak natažení přes penis v erekci. Mají „správnou“ a „nesprávnou“ stranu. Proto první věc, kterou musí uživatel udělat, je určit, která strana je která. Jakýkoli dotyk penisu na „nesprávné“ straně rolovaného kondomu před aplikací potenciálně ‚kontaminuje‘ povrch tekutinou obsahující sperma, v tom případě by měl být kondom vyměněn.

První latexové kondomy byly téměř stejné, jen některé eventuálně začaly mít konce s nádržkou pro ejakulovanou tekutinu. Jedna relativně skorá inovace – „krátká čepice“ – pokrývala jen hlavu penisu, což znamenalo krok zpět při redukci přenosu infekce a těhotenství.

V posledních dekádách výrobci produkují mnoho rozměrů, barev a tvarů kondomů, včetně aromatických a speciálních, u kterých se předpokládá, že mají stimulující účinky. Tyto stimulační vlastnosti zahrnují zvětšené konce nebo váčky pro snadnější akomodaci žaludu a tkaninové povrchy jako žebrování nebo výstupky (malé hrboly). Mnoho kondomů má přidaný spermicidní lubrikant (mazadlo), ale není to efektivní náhrada za separátní použití spermicidu (antikoncepčního prostředku). Jedna z metod testu kondomů na mikroskopické díry zahrnuje umístění testovaného kondomu přes vodící formu s další vodící formou na druhé straně kondomu. Nezabrání-li kondom přechodu elektrického proudu mezi dvěma vodícími formami, značí to vadu. Příběhy o dírách v kondomech se ukazují být nepravděpodobné, jsou-li dodrženy adekvátní způsoby použití (popis dále).

Kondomy vyrobené z přírodních materiálů (např. „jehněčí kůže“ – vyrobeny z jehněčích střev) nejsou efektivní na prevenci infekce. Nemnoho firem dnes vyrábí též kondomy z polyetylénu nebo polyuretanu, o kterých se předpokládá, že jsou efektivní jako latex, ale nebyly natolik testovány. Tyto alternativní materiály jsou užitečné pro ty, kteří mají alergie na latex.

Jako metoda antikoncepce mají kondomy výhodu, že jejích použití je prakticky bez vedlejších efektů a že poskytují ochranu i před sexuálně přenášenými infekcemi. Existuje paradox v použití kondomů pro antikoncepci: jejích teoretická efektivnost je relativně vysoká, ale jejích aktuální efektivnost je relativně nízká. Důvod je, že mnoho lidí nedodrží adekvátní procedury použití kondomu. Dokonce i dotyk ženských genitálií stejnou (neumytou) rukou, s kterou byl stažen kondom, může potenciálně způsobit těhotenství. Navíc průzkumy ukázaly, že mnoho uživatelů neví, jak správně kondom nasadit, co má za následek natržení a sklouznutí kondomu.

Proto kondomy jsou jen středně spolehlivé a až v kombinaci se spermicidy je jejich spolehlivost porovnatelná s jinými metodami antikoncepce. Avšak i když je použití kondomu kombinováno s jinou metodou antikoncepce (např. se spermicidy nebo antikoncepčními tabletkami), těhotenství je stále možné. Za jejich nevýhodu lidé považují, že jejich natažení může přerušit milostní předehru a něhu. Někteří uvádějí, že limitují jejich prožitek, protože eliminují kožní kontakt a redukují senzorickou stimulaci (i když ženy částečně mohou řešit tento problém tréninkem vaginálních svalů, specificky Pubococcygeus). Mezi jinými i tyto nevýhody kondomů jsou často uváděny jako důvody, proč je někteří lidé nepoužívají.

No jestli pan doktor neměl na mysli spíš toto------------------------------------I když kamenný penis…

venkovan

Tipl bych, že první sexuální pomůcka byl alfa samec tlupy. Následně jak se jich nedostávalo s ohledem na potřeby samic, začaly se využívat vlastní končetiny (to je přirozené pro obě pohlaví) a následně i různá vhodné předměty které dle potřeby se i upravily, upravovaly až z toho za pár stovek tisíc let vznikl celkem výnosný průmysl.
Nicméně jak tu to čtu ty příspěvky od kolegyň, mám pocit, že stejně nejlepší je, když je penis kamený a k ženě ohleduplný

annas

Miroslave, co k tomu dodat… smích léčí.