annas

Nevíte, komu a k čemu sloužil potěh?

Nejlepší odpověď
Hlada

Potěh je ševcovská pomůcka – asi 3 až 5 cm široký proužek pevné kůže – byl spojený do smyčky. Švec sedával verpánku, na klíně mezi koleny měl botu navlečenou na kopytě. Aby při opravě neuhýbala, přidržoval si ji švec potěhem navlečeným na opravovanou botu a přišlápnutým nohou u země.

Další odpovědi
iceT

Pruh kůže,spojený do smyčky sloužil ševcům a taky se s ním dával výprask.

vagra

Potěh byl tlustý řemen z hrubé kůže sepnutý do kruhu. Švec si dal na stehno botku, přes ni přehodil potěh, druhou nohou ho přišlápl a napjatý pevně držel. Měl pak obě ruce volné pro práci. Botka se na noze ani nehla.

Zdroj: V.E.- upraveno