Mrs.Styles

Nevíte kolik zastávek je od Tábora do Prahy hl.nádraží (vlak) ?

Ahoj, v nejbližší době se chystám s kamarádkou do Prahy. Obě bydlíme v Táboře. Ale my máme strach, že to nějak přejedem nebo vystoupíme dřív :/ Nevíte kolik je to tak zastávek ? Předem dêkuju za odpověď :) (Když tak si ušetřete prosím odpovědi, typu jak to můžeme propásnout, děkuju ;) )

Nejlepší odpověď
anonym

Prahu hl.n. asi fakt nemůžete popást – navíc tam sposta vlaků ´končí´…
😉
Kukni na, namátkou, http://jizdni­rady.idnes.cz/dra­ha/?p=LKuvf9U­LANZ331krhwuz­CVe6EOIt7aHHzxLMmvSEQ­VX1EB:7AdRgRE­a4NS1uS2pz.8XNsjzIv­RbM5:YU4w4nbm2T5zec­fnwKJ0Hs8oMtR3ScMND1Wdf­TiQbEZ21b7ha::­.gPb4Szk8XZMqwEq­F.4ZucevwcjbH3y .
A případně si konkrétní vlak najdi na idosu – http://jizdni­rady.idnes.cz/vla­kyautobusymhdvse/spo­jeni/ .

Další odpovědi
bolak

V Praze většinou vlak dlouho stojí, pokud už tam teda nekončí, pak stojí ještě dýl :) (to je první indicie) U velkých měst je pak většinou pravidlo, že na rozdíl od malých zastávek tam vystupuje šíleně moc lidí (druhá indicie) Jinak já taky když někam jedu prvně, kor v noci, tak čumim každý dvě minuty z vokna jestli už jsem to nepřejel, a nejhorší je když neznám ani jednu zastávku PŘED ani PO cílový stanici, ty tomuhle můžeš předejít a předem si je zapsat, rozhodně je to jednodušší než počítat po každý když zastaví vlak a porovnávat s číslem napsaným propiskou na ruce :)

Osobně když někam jedu a je to daleko, neznám trasu a navíc jsem ospalej, používám ten fígl, že si zjistím kdy tam mám bejt a 5 minut před tím si nastavím na mobilu budíky. To je podle mě úplně nejjednodušší řešení. Ve spousta vlacích taky bejvaj informační segmentový tabule kde zrovna seš, kolik je hodin a jaká zastávka následuje. Jako poslední z možností je pak požádat průvodčího, aby ti dal vědět až budeš v cílový stanici, že tuhle trasu jedeš prve a nevidíš na cedule.

Jinak samozřejmě ten idos.cz, jak píše mowla a tam je všechno ,časy, jméno vlaku, typy vagónů a dokonce někdy i nástupiště a informace o zpoždění.

Lamalam

Když nevíme jakým vlakem pojedeš, nemůžeme určit počet zastávek. Např. některé rychlíky zastavují jenom v Olbramovicích a v Benešově, ale osobák má asi 30 zastávek, spěšný vlak okolo dvaceti.

repetelka

Pokud pojedete z Tábora do Prahy přes Benešov, tak na hlaváku každý vlak končí. Kdybyste potřebovaly přejet, musely byste přestoupit.