annas

Nevíte, kolik tepla vyzařuje lidské tělo?

Když se sejde v místnosti více lidí, tak „zatopí“…

Nejlepší odpověď
vagra

Časopis Reader's Digest uvádí, že naše tělo v klidu vyzařuje tolik tepla, jako asi stowattová žárovka, při lehké zátěži, třeba za chůze, zhruba dvakrát víc a při těžké práci nebo náročném sportu až 700 Wattů. Když se nehýbeme, většinu tepla opravdu do okolí vyzáříme jako infračervené paprsky, ale při větší zátěži se tělo zbavuje přebytečného tepla hlavně tvorbou potu a jeho odpařováním.
Kdyby se v místnosti sešlo dejme tomu třicet lidí, jejich těla by celkem „vyrobila“ asi 3 kilowatty tepla, stejně jako akumulační kamna.

Další odpovědi
elektrikář

Skutečně to funguje.Na venkovské zábavě když jsme přišli bylo docela chladno asi po hodině tancování bylo akorát.

dědapetr

. Všechny živé organizmy vyzařují elektromagnetickou
energii. Tato energie se udává v angstroemech. Například zdravé lidské tělo vyzařuje 6500 A
Princip spočívá v teplotě lidského těla, která se mění v průběhu dne vlivem vnějších a fyziologických faktorů (pohyb, trávení apod.) Pouze při sezení člověk vyprodukuje zhruba tolik tepla jako žárovka o síle 60 Watt. Pohybem vyrábíme ještě větší teplo – tancováním až tolik, kolik dodá žárovka o síle 240 Watt.
http://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/stavime-dum/energeticke-uspory/pasivni-dum-ytong-vyhrejete-i-vlastnim-telem_201064.html

Zdroj: http://hucek.cz/l_ko­pecky/zdravi/vi­tatiani.pdf

mosoj

Osobně bych tepelné a elektromagnetické vyzařování nespojoval dohromady.
Angstrém je jenom délková jednotka 1/100 000 000 cm a v těchto jednotkách se vyjadřuje vlnová délka záření. Nic neříká o mohutnosti uvedeného elektromagnetic­kého pole.

Nicméně toho tepla které dokáže lidské tělo uvolnit je opravdu hodně a když se to zvrhne
dojde k samovznícení těla !!!
Zrovna nedávno podobná informace proběhla tiskem. Důvody proč se toto stane jsou dosud neznámé.