annas

Nevíte, kolik bylo v Bastile vězňů, když byla dobyta v r. 1789? Proč k útoku došlo?

Četla jsem knihu A. Dumase Dobytí Bastily, a proto jsem položila tuto otázku.

Nejlepší odpověď
anonym

Dobové rytiny ukazují pohublé a zubožené vězně spoutané řetězy. Historikové však zjistili, že lidé po dobytí pevnosti s osvobozením vězňů nijak nespěchali. Naopak si stále předávali klíče, než někoho z nich napadlo konečně dveře kobek otevřít. Ovšem v celé věznici se nacházelo pouze 7 odsouzenců. Čtyři z nich byli padělatelé a zbývající také nebyli političtí vězni, jak se říkalo. Dva z nich byli šílenci a třetí byl hrabě z Solages a čelil obvinění z incestu.Zdroj z wikipedie

Další odpovědi
vagra

Dobytím Bastilly 14.7.1789 bylo osvobozeno sedm vězňů a ani jeden nebyl vězněn z důvodů politických (čtyři byli padělatelé odsouzení v právoplatném soudním procesu, dva byli blázni a brzy opět skončili ve vězení-blázinci a posledním byl hrabě de Solages, který stejně jako hrabě de Sade skončil ve vězení za uvolněnost mravů na přání své rodiny), ostatně primárním důvodem útoku na Bastillu podobně jako krátce před tím na Invalidovnu, byla snaha získat zbraně a střelný prach.
Vznik legendy o dobytí Bastilly a její přerod až do symbolu národní ideologie republikánské Franci, lze uvádět jako příklad ideologické práce s historickými fakty a způsob vytváření státní ideologie a státní identity.

Zdroj: zkráceno z-V.E.