zjentek

Nevíte, kdy YouTube přestane podporovat browsery, který volně běží na legendárních Windows XP?

Bojim bojim. (;

Odpovědi
Edison

Jaké to jako jsou?

anonym

Nejnovější prohlížeč dostupný pro windows XP je FIREFOX 52.9.0 ESR ve (32bitový zde https://archi­ve.mozilla.or­g/pub/firefox/re­leases/52.9.0es­r/win32/cs/Fi­refox%20Setup%2052­.9.0esr.exe , 64bitový zde https://archi­ve.mozilla.or­g/pub/firefox/re­leases/52.9.0es­r/win64/cs/Fi­refox%20Setup%2052­.9.0esr.exe ) je to verze z poloviny roku 2018 a nic novějšího pro windows XP neexistuje, pokud používáš chrome či operu tak ty jsou ještě o celé roky starší protože dřív přestali vydávat verze pro XP. Pro XP nikdy nevyšel třeba super rychlý Firefox Quantum 57.0 a výše … řešením je přechod na nějaký odlehčený linux (ideálně tedy Linux MINT, který se uživatelsky windows XP opravdu velmi podobá a s přechodem tak nebývají žádné problémy, protože je vše na stejném místě) na který si v pohodě nainstaluješ i poslední verzi 73 i jakoukoliv budoucí verzi … mezi verzemi 73 a 57 už je pořádný odstup, a pro windows xp už prostě nic novějšího nebude, je jasné že dříve či později začnou problémy, hlavně pokud jde o absenci nejnovějších multimediálních kodeků jako je třeba AV1, který se snaží youtube používat to nejvíce protože je pro něj nejefektivnějí.

anonym

Dojde k tomu až youtube bude nejen preferovat ale vynucovat novější kodeky které starý Firefox 52.9.0 (což je nejvyšší dostupná verze pro XP) ještě neumí (jmenovitě kodek AV1) … nevím ale proč se toho bojíš, kdybys switchnul na Linux Mint nainstaluješ si tam nejnovější prohlížeč a všechno ti pošlape parádně, přitom nemusíš platit za licenci windows a na starém počítači mint poběží stejně plynule jako stará XPčka … viz pár náhledů https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dY5oakqwY­sU&list=UUez8gCHVi­VrBSjKx0uUnDTw (playlist vpravo)