annas

Nevíte, kdy se objevily LP desky?

Při generálním jarním úklidu jsem našla doma několik těchto desek.Je na nich záznam klasické hudby.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dlouhohrající deska LP

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dlou­hohraj%C3%ADc%C3%AD_des­ka

Další odpovědi
hanulka11

První pokus o prosazení LP desky učinila v roce 1931 společnost RCA Victor. Kvalita desky ale byla neuspokojivá a chybělo vhodné přehrávací zařízení. Práce na vývoji LP pokračovaly i v průběhu druhé světové války v laboratořích společnosti CBS. První série nových desek se objevila na trhu v roce 1948. Velmi brzy se LP deska ukázala jako ideální médium pro nahrávání vážné hudby, protože její časové možnosti lépe odpovídaly větším plochám, které jsou ve vážné hudbě obvyklé

Zdroj: podle wikipedie

vagra

V roce 1948 byla v New Yorku poprvé veřejnosti představena deska z nerozbitného vinylu s drážkami jemnými tak, že každá strana mohla rychlostí třiatřicet otáček za minutu hrát celých třiadvacet minut.
Její stvořitel se jmenoval Peter Goldmark.

Zdroj: upraveno z -http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/206562235­300045/