festn

Nevite kdy nechat pripustit psa?

ahoj mam fenku bisonka tet v dubnu 20 ji bude 1 rok nevite nekdo chceme aby mnela stenatka ale nevime v kolikati letech se nechavaji psi pripoustet poradite mi diky

Nejlepší odpověď
anonym

Fena trpasličího plemena by měla být kryta po 18měsících věku.Pokud předpokládáte,že se budete chovem zabývat ,tak lze doporučit interval 2–3 vrhy během dvou let,záleží na počtu odchovaných štěňat atd.Pokud se chovem nechcete zabývat,je lépe fenu nechat vykastrovat. Jestli předpokládáte,že fena „musí“ mít jednou za život štěňata aby se jí vyhnuly zdravotní komplikace ve vyšším věku,jeden porod na to nemá vliv…:D

Další odpovědi
Drap

Ideální stav se uvádí ve třetím roce. Lze už i v druhém. Pokud však chci jen jednou štěňata doporučuje se třetí rok