rouzi

Nevíte, kdy bude fungovat na Vysočině DVB T2?

Podle harmonogramu by to mělo fungovat.
Děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si článek, dovíte, že došlo k posunu data, ale na Vysočině neplatí, pokud jde o signál z uvedeného vysílače Javořice.

" Koronavirem zastavený přechod na nové televizní vysílání skončí asi v říjnu"

Přechod na nové televizní pozemní vysílání se zastavil v podstatě uprostřed svého časového plánu. Od poloviny března se až na jednu výjimku žádný DVB-T vysílač neodmlčel a žádný nový DVB-T2 vysílač nezačal šířit signál. Nyní se již rýsuje termín, kdy bude přechod pokračovat.

Vládní nařízení č. 120/2020 Sb. z 23. března vše změnilo, když přechod zastavilo na neurčito. Důvodem bylo zajištění informovanosti veřejnosti v době mimořádných opatření kvůli šíření koronaviru. Svůj vliv také mělo, že vláda nařídila zavření většiny obchodů, včetně těch s elektronikou.

Všechno kroky byly zmrazené, až na vypnutí 30. kanálu vysílače Jihlava – Javořice.

Zde bylo nutné uvolnit frekvenci kvůli navazujícímu využití tohoto kanálu v Rakousku, jak bylo domluveno v mezinárodních koordinačních dohodách. " atd.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­tv-sat/dvb-t2-dvb-t-pozemni-televizni-vysilani.A200427_073­750_digitv_vse

Další odpovědi
Arne1

Mělo by to být všude. Jen někde je duplicitně starší DVB-T

Hufnágl

Vysílač Javořice už funguje.

elkon

https://www.ctu.cz/