annas

Nevíte, kdy a odkud se k nám dostal dort Malakov?

Sice sladké nejím, ale občas zhřeším v jedné cukrárně. Dort mají vynikající. Určitě známější je původ Sacherdortu.

Podle čeho či koho se Malakov jmenuje?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dort Malakov, napříč tomu, že jeho název zní čistě rusky, je francouzského původu. Receptur na tento druh dortu je veliký počet a tento dnes předložený návod pochází z Rakouska. Finální úpravu dortu a jeho dozdobení je možné provést podle vlastní fantazie.. Dort malakov pak dostal jméno podle vévody Malakovského – což byl titul generála Pélissiera, který za rusko-turecké války roku 1856 dobyl Malakovskou tvrz u Sevastopolu na Krymu.

Zdroj: http://www.cu­krar.cz/show.as­p?id=1170

Další odpovědi
anonym

Tipuji.Z Francie?
I když název zní rusky!