annas

Nevíte, kdy a kde se objevila první benzínová pumpa?

Nejlepší odpověď
vagra

První benzinová pumpa určená pro čerpání paliva do nádrží automobilů byla postavena v roce 1898 v Iowě.
Dlouhá léta chovali řidiči k čerpadlářům takovou důvěru, že nebylo třeba žádného měřicího zařízení. Teprve až od roku 1916 bylo možno množství čerpaného paliva odečíst ve skleněné baňce připevněné na pumpě. V roce 1925 měly už benzinky mechanické počítadlo podobné ciferníku hodin a o deset let později již zobrazovaly i celkovou cenu odebraného paliva. Po roce 1974 se rozmohly samoobslužné stanice.

Zdroj: zkráceno z-http://www.mi­nutasencyklope­dii.cz/index.php?na­zev=2&minuta=717

Další odpovědi
Ježour

1888, Německo, město Wiesloch. Byl to vedlejsi byznys jedne lekarny. Bertha Benzová (manzelka K.Benze) zde tehoz roku doplnovala palivo na sve ceste z Mannheimu do Pforzheimu. Od roku 2008 se zde na teto trati dela memorial nesouci jmeno teto pani.

Zdroj: wiki