annas

Nevíte, kdo to byl a kdy žil svatý Makarios?

Slavil svátek 2. ledna, jak praví pranostika – Jaké počasí na svatého Makaria bývá, takové se i v září ozývá.

Nejlepší odpověď
vagra

sv. Makarius Veliký
[Macarius Magnus]
Datum: 19. ledna, připomínka
Postavení: poustevník
Úmrtí: ca. 390
Atributy: hrob, hůl, lvi, poustevník
Sv. Makarius Veliký bývá označován i jako Egyptský nebo Starší. Po vzoru Antonína Velikého žil velmi asketicky asi od 30ti do 90ti let v poušti Horního Egypta. Stal se opatem v Thebaidě. Velikým je nazýván pro svou svatost a moudrost.
Vy jste ale měla asi na mysli druhého ze dvou významných poustevníků jména Makarios a to byl Makarios Alexandrijský, který činil nemalé divy a skutky askeze, jak píše Palladios (cca 363–430?)

Zdroj: zkráceno z-http://catholi­ca.cz/?id=242

annas

Vagro, já jsem to jméno nikdy neslyšela. Ani jsem nevěděla, že byli dva.
Děkuji.

vagra

Annas-kdyby jste otázku nepoložila,taky bych to nevěděl.
Právě kvůli takovým otázkám tady chodím. Určitě nejsem sám,koho zajímají.

annas

Děkuji za povzbuzení.