Gonfaloniér

Nevíte, kdo nejrychleji vydělal miliardu v Kč?

Popř. kde to zjistit.
Nejrychleji vydělal miliardu dolarů Jay Walker. Vydělal ji za jeden rok, 1998 až 1999. A podle tehdejšího kurzu byl dolar přes 30 Kč… ne, že by to bylo důležité. Ale už měl do začátku jakýs takýs kapitál.
Kdo ale nejrychleji vydělal miliardu Kč? V dolarech by to bylo asi necelých 50 milionů, podle současného kurzu. V Česku nebo i celkově vě světě, pokud víte.

Za jak dlouho si myslíte, že je to možné? Já vím, že rolí hraje obrovské množství věcí, ale jaká je ta nejmenší možná doba, pod kterou si představíte, že je to možné. Ať už by podnikal v kterémkoli oboru a jakýmkoliv způsobem (ale legálně). Za předpokladuu, že ale nemá moc velký kapitál (úplně do začátku), ale je schopný v jeho množení, v podnikání, v růstu firmy.

Odpovědi
Kepler

Ty jsi fakt srandista. Až to budeš vědět, tak napiš. Neboj, nikomu tě neprozradím.

Pepa25

Historicky nejrychle nevím, ale miliardu v českých letos během pád týdnů vydělal D.Křetínský – viz zdroj

Zdroj: https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/ihned-kretinsky-na-akciich-macys-vydelal-desitky-milionu-usd/r~40a3aeb0ab0c11e­a8b230cc47ab5f122/

milan103

Pokud jde jen o Čechy, tak bych tipoval Kellnera … hodnota všech jeho podílů je tak veliká, že při pohybech na trzích miliardu „vydělá“ nebo „prodělá“ každý druhý den 🙂