annas

Nevíte, kdo je označován za největšího realistického malíře polárních krajin a autorem knihy V ledovém zajetí?

Nejlepší odpověď
hanulka11

autorem knihy je Julius von Payer

byl Čech , který se ve své době stal jedním z nejznámějších polárních badatelů v Evropě a nejen proto, že objevil Špicberky.

http://www.se­aplanet.eu/in­dex.php/cs/oce­an-a-moe/lide/4-julius-payer-a-objevne-plavby-na-picberky

Další odpovědi
vagra

Julius Johannes Ludovicus von Payer, byl nejslavnější polárník z Teplic, tedy i Rakouska-Uherska, zemřel v chudobě. Za své zásluhy obdržel šlechtický titul a rytířský kříž Leopoldova řádu.

Zdroj: Tištěný-upraveno