annas

Nevíte, kdo a kdy vymyslel nápoj tonik?

Obsahuje určitě chinin?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Tonik, podle mého zdroje, vznikl v Indii v roce 1825 díky britským kolonizátorům.

Britové pili chinin proti tropickým nemocem, ale zrovna dvakrát nechutnal a tak vznikl Tonic obsahující chinin.

V současnosti je množství chininu po medicínské stránce bezvýznamné. Jeho množství je přibližně 200krát menší než v původním indickém tonicu. Navíc je tonic slazen a není už tak hořký.

Ještě zajímavost – v překladu – tonic – posilující lék

Zdroj: http://clanky­.vareni.cz/in­dianska-voda-aneb-tonik/

Další odpovědi
hanulka11

Nápoj údajně vznikl již v roce 1825 v Indii, díky britským kolonizátorům

http://clanky­.vareni.cz/in­dianska-voda-aneb-tonik/

1popelka1

Omlouvám se za vložení odpovědi, Hanulka měla uvedený jen nějaký odkaz, tak jsem chtěla odpověď normálně.

annas

Popelko, nemáte se za co omlouvat. Dívala jsem se do odkazu Hanulky, v pořádku.

Ale když není odpověď příliš dlouhá, uvítám i „povídání“.

1popelka1

Kdyby tam měla, co má teď, už neodpovídám, ale byl tam opravdu jen odkaz. Ale to je jedno. Navíc ji tam stejně chybí odpověď na druhou část otázky – jestli chinin v tonicu je nebo ne, tak aspoň trochu jsem doplnila.

Taky nemám ráda „omáčku“, o tom jsem vám už kdysi psala a řídila jsem se tím… jenže pak po mně odpovídali ostatní, s omáčkou a lidi je oceňovali víc, takže občas se rozepíšu…