loosi

Nevíte kde v Praze by mi vyměnili olej na T4, když olej i filtr mám svůj? Díky

Doplňuji:
Servisy to nechtějí dělat, protože nevydělají na prodeji oleje.

Nejlepší odpověď
venkovan

Motor ohřát na provozní teplotu (nejlépe se mění po ukončení bežné jízdy, práce apod.), olej vypustit do připravené nádoby tak aby nestříkal po okolí na zem, podlahu apod (bacha je dost teplý), vyndat filtr a vyměnit ho za nový, zazátkovat olejovou vanu (zatím olej dokapával), nalít nový olej na horní rysku, nastartovat, po chvilce vypnout, nechat olej v motoru sednout a dolít na horní rysku. Pokud se jedná o starý motor a stzaré oleje, které je nutné vypláchnout, je tam vložena ještě operace nalít proplachovací olej, zahřát a vypustit).
Vyjetý olej z vany (sběrné nádoby) přelít do uzavíratelných nádob a pokud se nejedná o podnikatelský „motor“, filtr a olej lze odevzdat na sběrném dvoře jako nebezpečný olej. Pokud je to „podnikatelský olej“, mělo by se na sběrném dvoře zaplatit. Není dobré olej doma pálit v kamnech, natírat dřevo apod.

Další odpovědi
lukas.zmizik

meli by to i tak udelat v kteremkoli servise…

jinak enom doplnim, ze idealni hladina oleje je uprostred mezi ryskama, nikoli u horni rysky… vseho moc skodi, nadbytek oleje je snad horsi nez podstav…

ale znam pripad jednoho romskeho kolektivu, ktery naleval ve skodovce olej az po horni vicko…