Putin

Nevíte kde se naučím rozeznávat styly výtvarného umění umělců?

Není nějaká stránka, kde jsou vypsaní malíři, či sochaři a u nich popsán styl jakým tvořili a čím se lišili od ostatních? Chtěl bych se v tom vyznat a rozpoznat umělce pouze od obrazu :) (Pokud je to nesrozumitelné, tak se omlouvám a za rady děkuji)
Doplňuji:
Škoda, ale děkuji za reakce ;)

Nejlepší odpověď
quentos

Domnívám se, že tohle se „na počkání“ naučit nedá. Přihlaste se do výtvarného kroužku a tak po deseti letech poctivé docházky to půjde.

Další odpovědi
Emefej

Obávám se, že s tím ti žádná stránka nepomůže. Navštiv nejbližší knihovnu a důkladně prostuduj všechny knihy o výtvarném umění. Potom se vyprav do několika galeriií a konfrontuj poznatky z literatury se skutečnými díly. To bude ale vyžadovat trochu času, např. pokud si budeš chtít prohlédnout celou Ermitáž v Petrohradě, počítej nejméně s měsícem, ale Zwinger v Drážďanech se dá projít a vstřebat za pár dní.

gecco

  1. nastuduj si literaturu (výborný je třeba José Pijoan – Dějiny umění)
  2. navštěvuj galerie a konfrontuj dosavadní teoretické znalosti se skutečnými obrazy (sochami…)
  3. nastuduj si literaturu (výborný je třeba Jose Pijoan – Dějiny umění) – tentokrát už s praktickými poznatky
  4. navštěvuj galerie a upřesňuj si poznatky

😉
Jasně, některé umělce poznáš po ´zkouknutí´ několika jejich děl a pochopení jejich pohledu na svět (Adolf Born, Olbram Zoubek, Josef Mánes, Bohumil Kubišta, …, Giuseppe Arcimboldo, Hieronymus Bosh, Paul Gauguin, …, …). Některé až po delším ´studiu´…
😉
Každopádně – pokud se ti to stane koníčkem (no – spíše mnohaspřežím), pak máš do konce života o zábavu ´postaráno´ – a je to krásný kobyl…
___
Kromě jmenovaných poznám třeba ´na první pohled´ obrazy Jiljí Hartingera – maluje mé oblíbené Valašsko…
😉