tomáš007

Nevíte kde na internetu najdu nejkvalitnější subjektivně zabarvený popis nejoblíbenější­ho místa?

Nejlepší odpověď
anonym

Tomášku, a co říkáš tomu, zkusit si tu domácí úlohu zpracovat podle toho, co umíš? Obrazem čeho bude opsání mouder někoho jiného? Možná Ti to trochu vylepší „bodové skóre“, ale nic to nenapoví ani Tobě o tom, že tuto tématiku zvládáš, ani vyučujícím, kde by měli s výukou přidat. Úkol by měl být o Tvé schopnosti se s ním vypořádat. Pokud se vypořádáš s tím, odkud ho opsat a ještě k tomu potřebuješ radu, kde najít to, co chceš opsat, co tím získáš? Bude to aspoň dobrý pocit z toho, že jsi vlastně všechny včetně sebe podvedl? Pokud ode mne přijmeš radu: zkus to napsat sám. Ty nejsi vůbec hloupý kluk a není Ti třeba opisovat. Třeba zjistíš, že tvůrčí vlohy v sobě máš i Ty sám, a to není vůbec špatný pocit.

Další odpovědi
fcoop

Už se nemilosrdně blíží pondělí?

Líčení se dá charakterizovat jako subjektivně zabarvený básnický popis. Autor využívá vhodných obrazných pojmenování, rozlišuje slohové rozvrstvení slovní zásoby, popisuje své city, pocity a nálady. V líčení je vhodné používat básnických prostředků, jakými jsou např. obrazná vyjádření, metafory, personifikace, kontrasty, dynamická slovesa, básnické přívlastky a figury, jednočlenné věty jmenné, přirovnání… Velmi účinným kompozičním postupem u líčení je střídání pohledů na celek i detail. Správné líčení zasahuje všechny čtenářovy smysly – čtenář si předmět nebo situaci vybavuje nejen zrakově, ale i sluchově, hmatově a často i čichově.
----------------(Net)

Polož stejnou otázku Stroji a uvidíš.......

Deli

Nehledej na netu, ale v srdci!