Avatar uživatele
bohunka1

Nevíte kde je studánka, ze které když se zamilovaní napijí, tak spolu zůstanou navždy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, Jahoda, anonym před 4816 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Jedná se o karlovu studánku bohunko a nachází se v Jeseníkách

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Nevím, ty jo?
Tak kde? Mám velkou žízeň :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

zde je jiná pověst o Karlově Studánce

Žil v lesích pod horou Praděd starý poustevník. Užíval darů lesa a v prostřed panenské přírody se oddával myšlenkám na Boha. Jednou jej napadlo, že by měl poděkovat za poklidný život také patronu lesů, a tak nedaleko od poustevny vystavěl Svatému Hubertovi malou kapličku. Uplynul krátký čas. Poustevník zrovna odpočíval, když se na mýtině objevil lovec v zelené kamizole. „Děkuji ti, poustevníče, za pozornost kterou jsi mi věnoval. Co by sis žádal?“ Byl to totiž sám Hubert. Poustevníka nic nenapadlo, až se přece jen osmělil: „Je-li to možné, pro sebe nic nežádám, ale kdybych tak mohl pomáhat všem nemocným.“ Svatý se usmál a prstem ukázal na skálu. Skála pukla a vytryskl z ní pramen. „Dobře sis vybral“, usmál se patron lesů a zmizel. Poustevník vodu ochutnal a rázem pochopil. Po několika doušcích se cítil tak zdravý, jako nikdy předtím. Po nějakém čase jel lesem lovec – sám zámecký pán. Štval laň a v chvatu přehlédl nízkou větev, která ho srazila z koně. Zle si poranil nohu a polomrtvý se stěží doplazil k poustevně. Zdálo se mu, že nastala jeho poslední hodinka. Jaké však bylo jeho překvapení, když se zhluboka napil z pramene a palčivá bolest ustoupila. Uplynula krátká doba a pod starostlivou rukou poustevníka se za pomoci vody z pramene rána zacelila tak, že po ní nezůstalo ani památky. Pán dal proto nedaleko poustevny zbudovat lázně a nazval je svým jménem -Karlova Studánka

byla jsem tam ale ani jednu pověst jsem neznala

Zdroj: http://www.le­tiste.cz/ency­klopedie/objek­ty1.phtml?id=51­543

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek