Lleni

Nevíte kde bych našla úplný seznam dětských práv( ne shrnutí ) aspoň kdde je toho nejvíce???děkuji předem))

Nejlepší odpověď
annas

Dokumen Úmluva o právech dítěte" (Convention on the Rights of the Child) byl 20. listopadu 1989 v New Yorku jednomyslně přijat Valným shromážděním OSN.

V platnost však Úmluva vstoupila v září 1990, kdy jí náš stát, tehdy ještě jako Česká a Slovenská federativní republika, také jako mezi prvními podepsal a ratifikoval. Česká republika je pak Úmluvou vázána od 1. ledna 1993.

Úmluva je u nás platnou právní normou, která je stejně jako veškeré mezinárodní lidskoprávní dokumenty dokonce nadřazena zákonům (podle článku 10 ústavního zákona č. 1/1993 Sb.) a je součástí právního řádu jako zákon č. 3/1993 Sb.

http://absolven­ti.gymcheb.cz/2007/mih­rubo/umluva.html

Další odpovědi
anonym

Ústava a Základní listina práv a svobod.
Zde se nerozlišuje dítě, dospělý. Každý má stejná práva.

venkovan

Pro děti do 18 let jsou Listinou práv dětí některá lidská práva více popsána a zdůrazněna. Takže stačí zadat na internetu heslo dětská práva a ledacos se ti „vyšmoulí“.