loosi

Nevíte, kde a jak, se intenzivně naučit angličtinu? To co se člověk naučí ve škole je k ničemu…dík

Doplňuji:
Jde mi o to, že všude v zaměstnání chtějí angličtinu jako podmínku:-(

Nejlepší odpověď
justjoke

Tak nejlepší je určitě odjet někam, kde se mluví anglicky. Ale jinak jsou v Česku jazykové školy, kde jsou rodilí mluvčí, maj k tobě individuálnější přístup a taky jiný styl výuky než ve škole. Asi tak.

Další odpovědi
Drap

Jedině dlouhodobě pobývat v anglicky mluvících zemích

quentos

pokud nechcete nebo nemůžete vyjet do anglicky mluvící země, hledejte ve Vašem okolí jazykovku, v níž se vyučuje tzv. přímou metodou (direct method). Tato metoda výborně simuluje prostředí cizí země a rozhovoru v ní; student se navíc učí velice přirozenou a dynamickou cestou, díky čemuž se výsledky dostavují prakticky hned.

Adula.57

Zkus jít na stránky www.maryglasgow­plus.com Píšeš si tam s lidmi z různých zemí, ale jenom anglicky. Ve škole se tak učíme správně ptát a odpovídat…

anonym

Doporučuji navázat kontakt přímo s Angličany, žijícími v Čechách. Mně se to osvědčilo. Léta jsem pracovala jako hlavní účetní ve společnostech s nadnárodními vlastníky v cizině. Nejvíc pomohlo, když jsem mohla denně mluvit s nějakým cizincem přímo na pracovišti a často na videokonferencích či telemostech přímo s cizinci mimo ČR. K tomu jsem docházela na hodiny Aj, ale to bylo spíš pro udržení povědomí. Doporučuji také, pokud do práce dojíždíte, využít čas v dopravních prostředcích, kdy jedete a nemůžete nic dělat, vozit si cvičební texty, pokud je zrovna nemáte, koukat z okna a co vidím zkoušet z hlavy vybavovat si anglické pojmenování atp. Jsou možnosti přes sluchátka si na cestách pouštět narrative speakery, abyste se tzv. „vposlouchal“ do mluveného textu. Nevadí, že nerozumíte všemu. Jen nesmíte povolit. Jen pouhé lekce v jazykové škole nestačí. Tím se nechci dotknout jazykových škol – ty skutečně z lektorů obstály nejlépe a učí v nich profíci. Ale pokud chcete výrazně docílit pokroky meziročně, nestačí to. A pozor na pauzy. Nic se nezapomíná tak rychle, jako cizí jazyk. Bohužel. Držím Vám palce. A kupujte si noviny nebo časopisy v angličtině. Dobrý je denní tisk, bulvár není špatný pro hovorovou Aj a takový National Geographic to už je pro fajnšmekry. A jsou tam krásné fotky. Zde jen pozor, musíte trvat na verzi v Aj. On vychází i v češtině. Možná by bylo zajímavé koupit si oboje a pak si kontrolovat, jak mi to šlo. No, sám vidíte, možnosti jsou neomezené, teorie je šedá a žití strom se zelená. Tak přeji Vám, aby Vás to bavilo, jinak nevydržíte.