Spartaboy

Nevíte, zda se u nás prodává GMO ovoce a zelenina? Prý GMO ničí bakterie ve střevech, tvrdí Strunecká.Je to pravda?

Nevíte jestli se u nás prodává GMO ovoce a zelenina? Prý GMO ničí bakterie ve střevech tvrdí to Strunecká je to pravda?

Nejlepší odpověď
Edison

Kddyž to tvrdí nějaká Strunecká, tak to určitě je pravda… 😁 Kdybys aspoň nalinkoval zdroj… Jsem tuhle koukal na jeden výzkum, kde rozebírali, jak jsou děti schopný, při všech těch technologiích a informacích s těmi informacemi pracovat, vyhledávat je… a jak moc dovedou rozpoznat FN od něčeho aspoň trochu seriózního. Už asi vím, proč to dopadlo tak zle.

Další odpovědi
dr.luha

U nás je zatím jenom kukuřice, řepka a pšenice.

Na tržnici
Zákazník: „Prosím vás, je ta mrkev geneticky upravovaná?“
Prodavač: „Proč se ptáte?“
Mrkev: „Jo, proč se ptáte?“

da ny

Co tvrdí dr. Strunecká, je vždycky pravda.
Ještě před několika lety byl v EU zákaz prodeje takového ovoce a zeleniny, potravin.. Měl se rušit.....
Kanada a USA si s GM potravinami, obilovinami hlavu neláme.
V Evropě je dlouhodobě na GM stravě dobytek, chovná zvěř. Zvíře, když si může vyprat si GMO nevezme. Kkdyž nemá na výběr, sežere vše.
Evropa je tedy asi ze 70% závislá na GMO.
Např. rajčata mohou mít rybí gen (snesou nižší teploty při pěstování v severnějších oblastech atp.).
Kolik a zda vůbec jsou GM zelenina a ovoce na našem trhu jsem již dlouho nesledovala. Doufám, že u nás zákaz stále platí :)