BELA81

Nevíte jestli opravdu mražená zelenina Dione pod svíčkovou opravdu neobsahuje barviva jak je napsané na obalu?

Doplňuji:
Svíčková kterou jsem udělala má víc barvu rajské.Nemůže to být tím že do základu jsem přidala cukr krupice?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to tedy nevím, ale tak si nakrájej čerstvou a máš to bez barviv
Doplňuji:
pokud jsi cukr upražila se zeleninou může to tím být

Další odpovědi
anonym

Mraženou zeleninu mám pro každý případ v mrazáku pořád. Ať koukám, jak koukám, kde by mohla být u „Dionky“ pod svíčkovou utajená barviva, nevidím.
Já bych tomu věřila.
Jsou informace, které si jde ověřit jen těžko. Tady to bude asi jeden z takových případů. Do výroby se asi nedostaneme a zaměstnanci „vynášet“ informace o výrobě nejspíš nesmějí.
Doplňuji:
Cukr do svíčkové přidávám taky a ten by barvu neovlivnil. Červenější barva bude nejspíš způsobená použitým druhem mrkve a jejím množstvím ve směsi. Netypovala bych to hned na umělá barviva. Ono i u rajčat máte červenější a oranžovější druhy. S mrkví je to naprosto stejné.

iceT

Cukr by s tím neměl mít mnoho společného,ale domnívám se,že by to mohlo být množstvím mrkve,které mražená zelenina obsahuje víc než jiné zeleniny.I v jiných mražených směsích obahujících mrkev je mrkve víc než dost.

Damiana

A máš tam už smetanu? 🙂
Jestli jsi základ víc osmahla a cukr upálila na hodně tmavý karamel, jestli tam bylo víc mrkve – je to možné. Hlavně, že je dobrá. Je?
Také mám někdy svíčkovou tmavší. Je to tím, že základ nepasíruji. Ale nám takhle víc chutná. 🙂
(Našla jsem si stránky o zelenině Dione a nemyslím, že by tam přidávali barviva. Bylo by to klamání spotřebitele. Ačkoli, pokud chceš mít jistotu, chce to čerstvou zeleninu – jak píše Hanulka11.)

terry

Myslím, že cukrem to není.

arygnoc

Vy tomu veríte?

pozrite http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobru-chut (diskuze).