Klarisa

Nevíte jestli dostanu podporu?

Když mi ukončí nemocenskou a budu měsíc na pracáku a pak po měsíci nastoupím do práce na pol.úvazek budu dostávat i podporu?Myslím půl roku,protože jsem slyšela,že při podpoře si člověk může přivydělat.Protože nemocenskou nemám žádnou,tak se mi vyplatíjít spíše ji ukončit,abych měla aspon tu tisícovku než nic.
Doplňuji:
musím takto myslet,když nemám ani životní minimum a internet už taky nebudu mít protože ho nebudu moct zaplatit.Proto musím do práce nádor nenádor,raději umřu v práci než doma v posteli.

Nejlepší odpověď
standa

SOUBĚH podpory a přivýdělku je možný, ale nesmíte si přivydělat více jak 4.000 Kč hrubého…, potom ztrácíte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

p.s. je smutné se seznamovat s vašimi myšlenkami, že se vám VYPLATÍ či NEVYPLATÍ mít podporu či neschopenku či přivýdělek…, ale konec konců co se divím, když český systém sociálních dávek takovéto nejen úvahy umožňuje (zatím…)

Další odpovědi
BENYTA

Paní KLARISU jsem zde trochu poznala,opravdu není z těch,co by chtěl nějak zneužívat náš skvěle – pro hnědoobčany – nastavený sociální systém!
Myslím,že těch 4tis. by se nemělo dosáhnout,takže výdělek za měsíc by měl být max.3999kč.Jen si nejsem jistá,jestli nemocenská půjde ukončit je na Vaše přání.Ten postup,co píšete by měl fungovat,musíte mít,pro nárok na podporu z ÚP,odpracováno posledních 12 měsíců.Až skončí podpora od ÚP,pak už budete mít jen ten výdělek.
Doplňuji:
„není z těch,KDO by chtěl“
Ještě jsem si uvědomila – jak to,že nemáte ani to životní minimum? Když tak,alespon existenční minimum /2020kč/ přece musíte mít…

člověk

a co si skusit dát žádost o invalidní důchod,jak už máte nádor,pora´dte se z obvodním lékařem,jak velké omezení v práci,vám nemoc může činit,podle vašeho původního povolání
jinak za žádost se nic neplatí

standa

Tak to mi je samozřejmě moc líto a docela mě mrzí můj dovětek…, prosím tedy za prominutí, pokud jsem se vás jakkoli dotknul.

Když jsme zabrousili na toto intimní téma, řekněte mi jak je možné, že s takovouto diagnozou (co píšete) lze uvažovat o ukončení neschopenky ?