annas

Nevíte,je hra Zvíkovský rarášek postavená na realitě či jde o legendu?

Jaký původ má slovo rarášek a jakou mívá podobu?

Nejlepší odpověď
vagra

Význam slova rarášek vychází z významu uvedeného ve slovníku, tedy rarach jako čert, ďábel, ďas a rarášek jako čertík, ďáblík a ďasík.
Pojmenování raráška a raracha souvisí s pojmenováním dravého sokolovitého ptáka raroha, který býval pokládán za démona vtěleného ho ptačí podoby. Rarášek jako domácí bůžek také míval ptačí podobu. Ostatně na svět přicházel z vejce vysezeného na peci devět dní a devět nocí.

O tom, zda je hra Zvíkovský rarášek postavená na realitě či jde o legendu, vám napoví zajímavý článek na zdroji

Zdroj: http://www.fe­nomen.cz/kelt_o­taz104.htm