annas

Nevíte, jakou historii mají zvěřince či zoo?

Kdy se objevily?

Nejlepší odpověď
led

Prvé zverince vznikli v dobe, keď nastala potreba oddeliť chované zvieratá od ľudí, to znamená od ranných čias ľudstva.
Známe sú zverince v Ríme, pre dravce chované ku glatiatorským hrám.
Prvé zprávy o oborách alebo zverincoch sú potom až od 15.storočia. Ale aj dovtedy sa sporadicky chovali zvieratá vo vyhradených priestoroch. Napríklad v roku 1220 bola do Nemecka dopravená prvá žirafa.
Viac sa dozviete z diplomovej práce Elišky Homolovej:
http://dspace­.knihovna.utb­.cz/bitstream/han­dle/10563/8085/ho­molov%C3%A1_20­09_bp.pdf?sequ­ence=1