Nevíte,jaké byly lékařské symboly před Aeskulapovou holí?

V liště je odpověď, ale nějak se mi vysvětlení nezdá.Odkaz na zdroj nejde otevřít.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-znak-na-sanitce

Nejlepší odpověď
annas

Ve starém Egyptě se užívala magická hůl. Na jednom konci měla T, na druhém O Magická hůl byla dána Mojžíšoví a ten ji používal, aby proměnil vodu na krev, prach na vši a aby přivolal krupobití, oheň a pramenitou vodu.
Ve starověkém Ŕecku, Sumeru, Egyptě i v Indii se používalo Merkurovo žezlo, které sloužilo k uklidnění sporů a nastolování míru. Byli to dva propletení hadí, tvořili osmičku – nekonečno – symbol dobra a zla. Později byl symbol doplněn o křidélka z nohou Merkurových.
Současný symbol pochází z Řecka – Asklépiova hůl.
Legendy o jejím původu.

  1. Jedno zesláblé dítě nechtělo pít mléko. Připlazil se had a napil se mléka. Lékař odpověděl, že je to dobré znamení, že se dítě uzdraví, když hadí mléko smíchané s kozím.
  2. Řecká medicína navázala na tradice Egypta a Orientu, kde se prý dodnes vyskytuje choroba drakunkulóza vyvolaná červen vlasovcem , který dorůstá délky až jednoho metru. Choroba se léčila tak, že se červ namotal na dřívko, ale nesměl se přetrhnout, protože jinak by došlo ke kmplikacím. Proto si lékaři na důkaz své dovednosti dávali do štítu dřívko s namotaným vlasovcem.

Tištěný zdroj

S odkazem máte pravdu.