Denča999

Nevíte, jak vypočítat tento příklad?

Dostala jsem úkol a zkouším ho počítat,ale furt mi nejde.

ZADÁNÍ: Dva kombajny sklidí lán obilí za 4 dny.Za kolik dnů by stejný lán sklidilo 5 kombajnů??

Jelikož je vzoreček y = k / x měla bych doplnit číslo za k a pak jen dělit..myslela jsem že za k dosadím 96=4 dny,ale nejde to.
Moc vás prosím poradíte jsem v koncích.

Nejlepší odpověď
gecco

Ten „vzoreček“ je hezký – ale co znamená???
😉
Napiš své řešení nějak srozumitelně – zkontrolujeme ti je…
Pro začátek ti poradím – nevyjde celé číslo…
😉

Další odpovědi
Quimby

Uvědom si kolik sklidí jeden kombajn za jeden den. Pak víš kolik sklidí pět kombajnů za jeden den. No a ty ptáš za kolik dnů sklidí celé pole. Což už je jen dělení

Hans51

Trojčlenka?

zelí

Takový vzoreček jsem nikdy neviděl. Myslíš si, že každý příklad s kombajnem má vlastní vzoreček? Takhle matematika nefunguje. Jak tu již zmínili ostatní, je to obyčejná trojčlenka.

ivzez

Denčo, kde jsi vzala ten vzoreček?
Jak jsi došla k číslu 96 a proč je chceš dosadit do svého „vzorečku“?

Za tři hodiny se tu sešly samé dobré rady, ale ty nijak nereaguješ.
Vlož sem (dolů do diskuze) svůj postup/výpočet, zkontrolujeme ti jej.
_________

K dřívějším odpovědím:

Oceňuji, že si nikdo nepotřeboval „honit triko“ a příklad
za Denču nespočítal. Takhle jste jí pomohli mnohem líp.

Kelt

Způsob řešeníjedvojí, a mělo by se dojít ke stejnému výsledku.
Řešení nepřímou úměrou nebo řešit jako úlohu o společné práci.

Klaproth

Nepřímá úměra. Tu jsme řešili trojčlenkou.

Denča999

Ten vzoreček y = k / x nám řekl náš učitel na matiku.Trojčlenkou jsem to počítala a asi je má chyba ,že jsem vám neřekla,že probíráme funkce.Každopádně všem děkuju za vaši ochotu mi pomoci.

gecco

To, že vám ten vzoreček řekl učitel je hezké – ale pořád nevíme, co znamená…
😉

Denča999

Ten vzoreček by měl znamenat nepřímou úměrnost. :)

Dochy

mno ale netušíme kam jak do něj chceš dosadit a kdes vzala 96