annas

Nevíte, jak to vypadá v Praze se zámečkem Cibulka?

I když do Prahy občas jezdím, nikdy jsem o tomto objektu neslyšela, pomůžete mně najít víc informací?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Cibulka v dnešní době
Dnešní stav areálu je bohužel tristní, jedná se jen o žalostné trosky dávající tušit někdejší krásu a výjimečnost celého komplexu. Zámeček je v politováníhodném stavu – v minulých letech sloužil jako sklad potravin a zeleniny, což se nesmazatelně zapsalo do jeho nynější podoby. Tento ztracený svět nedávných let jako by se každý den propadal dále do neznáma.

http://www.top­zine.cz/park-a-usedlost-cibulka-ztraceny-svet-v-praze-5

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ci­bulka_(Praha_5)

Další odpovědi
Rocker

Chodíme okolo s pejskama,byl jsem se podívat i uvnitř.Je veliká škoda nechat takovou památku zchátrat.Ale okolní park je celkem upravený,i je­zírko,nad zámečkem je volně přístupná kamenná rozhledna.Stejně jako Cibulka jsou na tom nedaleké téměř zaniklé Buďánky,Šmukýř­ka,Měchurka,Po­pelka a další kdysi krásné Košířské usedlosti.