annas

Nevíte, jak spolu souvisí Mayové a Drážďany?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Matematika a kalendář starých Mayů umožnily svojí dokonalostí přesná astronomická pozorování, jejichž některé zápisy se nám dochovaly až dodnes. Jedním z nejznámějších je tzv. Drážďanský kodex, na jehož ukázce (viz obrázek) si lze porozumění početní soustavě a kalendáři Mayů procvičit.

Zdroj: http://www.ti­pyainspirace.cz/mo­dules.php?name=New­s&file=print&sid=28

Další odpovědi
vagra

Tzv. Drážďanský kodex sepsaný v mayském hieroglyfickém jazyce okukují od r. 1738 desítky zvědavců v Drážďanech. Archeologové i linguisté si dodnes lámou hlavy, co je na 74 oboustranně popsaných listech papíru sděleno.
Mayské písmo jsme totiž zatím zcela nerozluštili. Kodex navíc není kompletní. Při bombardování Drážďan mezi 13. a 15. únorem 1945 byla jeho část zničena. Samostatný zbytek tak vůbec nemusí dávat smysl.

Zdroj: Epocha-tištěný zdroj