Avatar uživatele
dagry

Nevíte jak spolehlivě odstranit lep z etiketovacích kleští?

Dnes jsem si koupila pár nových nerezových lžiček a na každé byla cenovka a zrovna v místě, kde se lžička dává do hrnku. Doteď je mám namočené v jarové vodě, drhla jsem ten lep drátěnkou a drží tam pořád. Oni nemůžou tu cenovku nalepit na držátko. To je hrůza. Takže si dám kávičku aj s lepidlem a pak to možná konečně sleze.
Doplňuji:
Panáčci děkuji. Příště té vtipné kašičky tolik netlačte do hlavičky, máte to pak trošičku pomotané. 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dagry

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, Jahoda, Losos, Boooh před 5023 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

pomuze lih,ale staci i ten odlakovac

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Boooh

Tak tak, já když chci odstranit nějaké nečistoty z kuchyňského nádobí, jako jsou třeba lžičky, hrnky, nože, používám zásadně technický benzín, nebo toluen. U nás nepoužíváme už ani jar, ale zásadně veškeré nádobí umýváme v benzínu, protože je to pak velmi lákavé k jídlu a ta libá vůně úplně k tomu vybízí, abych z toho nádobí jedl. Pánové, pánové .. 😁 😁

Osobně doporučuji dál zkoušet drátěnkou, ono to sleze .. ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

co takhle odlakovač?
Doplňuji:
„Lidé jsou různé“
někteří možná ani neví co to odlakovač je…

takže doporučuji nějaké jiné ředidlo, líh, nebo benzin,…

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Jarová voda na tento druh lepidel nefunguje. Nejúčinnější je toluen, o něco míň účinný technický benzin. K sehnání v drogerce.

Tomu dodatku nerozumím- chtěla jsi přece poradit, tak jsme ti poradili… tak nevím, jestli sama rozumíš tomu, co píšeš 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dagry

Pro pány, aby se nedurdili. Vy jste si asi přečetli jenom nadpis, ve kterém jsem špatně zvolila předložku. Nemělo být „z“ ale spíš „po“, protože jsem chtěla radu jak odstranit lep ze lžiček a ne z kleští, jak vlastně z dotazu vyplynulo. Proto ta má reakce o kašičce.
Vím co to je odlakovač i ty jiné smradlavé srágory, které jste mi navrhovali, ale přece nebudu benzínem, odlakovačem a jinými smrady čistit nerezové lžičky, když je chci používat na kávu a jiné. Ale nakonec to ta jarová voda a drátěnka vyřešily.

před 5023 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bumbes

Zde si někdo plete nerez lžičky s plastovými šmejdy z NDR.
Pokud někomu chybí v hlavičce „chytrá kašička“, lehce si plete dobrou radu s vtipem a potom například uráží někoho za dobrou radu.

před 5022 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Bumbes

TO: Boooh
Nejedná se tu o „nějaké nečistoty“ ale o lepidlo většinou vyrobené z ropy (kaučuk už se na to dávno nepoužívá), takže ropné produkty tuto nečistotu nejlépe odstraní. To, že je poté nutné nádobí omýt standardním způsobem, je samozřejmost.
Přiblblé ironické kecy lepidlo ze lžiček neodstraní … jen se divím, že si nedoporučil použít písek ze dna potoka, jak to dělávali naši praprapředkové.
Mimochodem, ti naši předkové by se zase asi blbě koukali na zmiňovaný JAR a drátěnku…

před 5022 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek