mezara

Nevíte, jak se řekne slovo neutrální hrdina s citovým zabarvením?

ke slovu neutrálnímu doplnte slovo s citovým zabarvením
např. teplo- teplíčko
Hrdina- ??????

Nejlepší odpověď
annas

Mě napadl jedině „geroj“ – výraz, který vyjadřuje záporný citový vztah, posměch pro „neslavného“ hrdinu či rádoby hrdinu.

.
Doplňuji z Černých baronů
M. Švandrlík: …reakce na sérum byla zcela nepřiměřená. … Čeněk není žádný geroj, jen si vzpomeň, jak dllouho marodil, když .mu spadly na hlavu sloupkový hodiny!

Další odpovědi
Damiana

V dnešní době? Borec!

hanulka11

třeba bohatýr

Tom20

Třeba hrdý rek :D

BANAN93

vokurka