annas

Nevíte,jak se jmenuje žena, která je nazývána „Učitelkou církve“?

Je rovněž patronkou pradlen, rodné Sieny a Itálie, druhou patronkou Říma a spolupatronkou Evropy.

Chtěla kvůli pravdě zemřít…Připomínají vám tato slova někoho?

Nejlepší odpověď
dědapetr

KATEŘINY SIENSKÉ, PANNY A UČITELKY CÍRKVE, PATRONKY EVROPY

Zdroj: http://www.ap­ha.cz/archiv-clanku/svatek-sv-kateriny-sienske-panny-a-ucitelky-cirkve-patronky-evropy-pondeli/

Další odpovědi
vagra

Jde o Svatou Kateřinu Sienskou.
Byla to italská řeholnice, kterou v r.1970 jmenoval papež Pavel VI., učitelkou církve.
Patří mezi nejvýznamnější ženy církevních dějin.

Zdroj: V.E.- upraveno