Evasky

Nevíte,jak se jmenuje taková hračka,kterou asi mnozí znáte,je to takový knoflík ze dřeva a jsou u toho takové šňůrky?

Za ty šňůrky se tahá a ten knoflík se pohybuje?Prosím o radu,jak se to jmenuje.
Doplňuji:
Ani diabolo ani jojo.Je to to,co myslel ,,arygnoc,,.Tak od této hračky,bych chtěla jméno. :) Já ji mám v takovém velkém provedení a je to pro protahování rukou atp. Jinak díky všem :D

Nejlepší odpověď
arygnoc

myslíte toto? ( http://www.in­fovek.sk/pred­mety/fyzika/po­kusy/energiaj05­.htm )

neviem ako sa to volá, ale ako decká sme s tým „frčali“ „furt“.

Další odpovědi
hanulka11

napadá mě jojo …ale to se nedělá jen ze dřeva .....jinak netuším
Doplňuji:
arygnoc… tak to co uvádíš, jsem nikdy neviděla- opravdu ne

ReHu

Na název takové takové takové hračky si teď nevzpomenu, ale myslím, že vím, co máš na mysli. Třeba mě to napadne časem.
Doplňuji:
Už jsem si vzpomněla.
Myslíš diabolo?

http://eps.rou­dneff.com/eps/pho­to/cirque-diabolo-faire-tourner.jpg

ReHu

Ten knoflík je uprostřed těch šňůr? A drží se to ve vodorovné poloze?