miape

Nevíte jak se jmenuje rozdvojka adsl? chci mít dvě ip, jednu soukromou a druhou veřejnou (mám k dispozici 2 routery)

  • a nebo se to dá ještě nějak jinak udělat?
Doplňuji
4154 , takže abych mohl mít dvě ip tak si to musim dokoupit u poskytovatele …

Odpovědi

IP nepřiděluje router, ale poskytovatel. Můžete mít klidně 10000 routerů, ale ip bude furt stejná.

Dochy

Máte jednu ADSL linku. Po jedné lince běží jedno spojení a víc se jich tam nevejde. Po tomto spojení vám provider zpřístupňuje jeho síť.

Můžete obdržet více IP adres. Ale nevylíhnou se jen tak. Musí vám je váš provider přidělit.
Další možnost je NAT. Z vnějšku máte jedno IP, ale uvnitř můžete mít připojeno víc počítaču, každý s vlastní lokální IP. To se běžně dělá, ale asi to není to co chcete.

Jsemtady

Adsl uz v zakladu umi pomoci modemu pripojit kabelove 4 pc a dalsi vifi zarizeni, ip je ale pro vsechny sdilena. Dalsim routerem si muzes pripojit kabelove dalsi, ale opet pres to jedno stejne vnejsi ip. Dalsi ip jedine u providera a pak nastavit v pc.

Dochy

Jsemtady:
Strkáte dohromady možnosti ADSL a možnosti ADSL routerů. V současnosti se většinou nabízí routery se 4 porty a WIFI. Ale není to pravidlo. Jsou ADSL routry např. s pouze jedním ETH portem. Nemá to nic společného s tím, kolik budete mít IPček.

Dochy

A ještě doplnění: Pokud budete chtí připojit víc počítačů, nepotřebujete za ADSL routerem se 4 ETH porty další router a už vůbec ne ADSL router, zpravidla stačí switch (Je to ale nutné ověřit podle typu routeru – co vše dovolí)